Önemli Bir Mesajım Var!
15 Nisan 2014    Yazar: Eray KÖSEOĞLU    1652 kez okunduDikkat bu mesaj yoğun olarak sevgi içeriyor!

Birazdan söyleyeceklerime kimse alınıp gücenmesin. Bunları sizi sevdiğim için söylüyorum.

İnsan neden sigara içer?

Cevaplar genelde aynı, duyduklarımı size söyleyeyim hemen;

1-) Can sıkıntısına birebir 
2-) Benim nefesimde bu
3-) Rahatlıyorum
4-) Sinirlenmeye iyi geliyor
5-) Elimin ayağımın titremesi geçiyor
6-) Alışkanlık insan bırakamıyor vs vs.. devam ediyor.

Benimde sigara içinler için sıraladığım birkaç madde var tabi;

1-) Hepsi istisnasız gerizekalı
2-) Para vermeye meraklı mal hepsi
3-) Sevenlerini sevmeyen tek canlı türü
4-) Sadece vatan değil, tüm Dünya´ya zararı olan varlıklar
5-) Emanete hıyanet eden münafıklar
6-) Doğaya saygı sıfır sıfır sıfır
7-) Hepsi deney faresi 

"Ne saçmalıyor bu?" diyenler gelmeden maddeleri açıklayayım. :)

1-) Üstünde öldürür yazdığı halde içenlere başka ne diyebilirim ki? Zaten bellemişler ha bugün ha yarın ölecez ne fark eder ki? Fark eder arkadaşım. Senin bu hayatı nasıl geçirdiğin ve nasıl öldüğünün hesabı sorulacak. O zaman ne cevap vereceksin? Seni seven insanları erkenden bırakıp gitmekte ne? "Yav kaderde varsa önünemi geçecez?" diyip beni sinir edenler var. Tedbir bizden tevekkül Allah´tan.

2-) Akşam eve ekmek götürecek parası yok 10 TL´ye sigara alıyor salak.  Ayranı yok içmeye faytonla gider sıçmaya.   Hele bide otlakçı dediğimiz tayfa var. Bunların meselesi daha ayrı... Parası yetmez kolaya, randevu verir Laila´ya misali 

3-) Evet önemli olan maddelerden biri. İnsan sevdiklerini düşünmüyorsa o insandan herşey beklenir. Bu insanların kaybedecek bişeyi kalmamış aslında. Kısaca açıklık getirmek istersek sevdiklerini düşünmeyen insanlar sigaradan daha zararlı. Bırakın içsinler, çünkü bu insanlar için hiç birşeyin değeri yoktur.

4-) 1 sigara = 1 mermi
     1 mermi = 1 çocuk, anne, baba, kardeş, ali, ayşe ...

     Bu insanları alkışlamak gerekir. İsrail´e sizin kadar yardım edeni yok... Of hele bana yav kendine hayrı olmayan insana başka bir insanın hayatını anlatıyorum. Hayat onun için önemli olsaydı zaten sigara içmezdi.

5-) “Malını israf edip boş yere sarfeden müsrifler, şeytanın kardeşleridir. Şeytanların öz kardeşleridir.”  (Sûre-i İsra, Ayet 26, 27) 

Sana ait olmayana zarar veriyorsun. Allah bununda hesabını sorar arkadaş.

6-)  Yangınları mı söylesem? Harcanan kağıtları mı söylesem? Hava kirliliğini mi söylesem? çok var çoooook... Bilmem söylesem mi? Söylemesem mi?

7-) Sigara içsinler bakalım yaşlarına göre ne zaman geberecekler  Yaşları boşverde adam 30 senedir sigara içiyormuş iddia ediyorum, akciğerleri kömüre dönmüştür...


Velhasıl kelam beyin bedava arkadaşlar cuma namazında imamın bize hatırlattığı gibi "Şüphesiz ki Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.

Aşağıda sigara ile ilgili birkaç video paylaşıyorum. İnşallah sigarayı en kısa zamanda bırakırsınız. Sizleri seviyorum. Ve inşallah benide diğer sevenleriniz gibi geride bırakmazsınız.

Sigaranın Zararına Gösteren Güzel Bir Video


 

Ders veren diğer bir video

 


Ve son olarak

 
Yorum Yaz
Adınız :
Mesajınız :